Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. O godz. 16.40 Majówka.

W tym tygodniu o godz. 18.00 Majówka. Po Majówce Msza Święta.

W tą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca jest wystawienie Najświętszego Sakramentu  Adoracja. W ramach Adoracji jest odmawiana Litania do Matki Bożej, dlatego dzisiaj przed godz. 17.00 majówki nie będzie.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać sprzątającym 30 osobom z dzielnicy Jurczyce III. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania prosimy Młodzież, która 13 maja przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

Informujemy, że również w dniu 13 maja ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz dokona poświecenia Kaplicy Świętego Jana Pawła II. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00.

W piątek spowiedź od godz. 17.00 z racji pierwszego piątku miesiąca. Również możliwość skorzystania ze spowiedzi będzie w tym tygodniu przed każdą Mszą Świętą.

W piątek po Mszy Świętej próba przed Bierzmowaniem dla Młodzieży oraz zebranie z Rodzicami. Bardzo prosimy, aby w piątek na godz. 18.00 przyszła Młodzież wraz Rodzicami.

W środę na godz. 16.30 proszone są Dzieci klas III wraz z Rodzicami. Dzieci będą miały próbę, zaś Rodzice będą mieli swoje zebranie.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać tym wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli lub złożą ofiary do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zachęca mieszkańców gminy do skorzystania z bezpłatnych porad w ramach Programu Profilaktyki Depresji.

20160501 umig skawina profilaktyka

W Zakrystii są do odebrania pamiątki z Chrztu Świętego wraz z książeczkami.

W związku z koszeniem trawy na Cmentarzu Parafialnym informujemy, że cmentarz jest to wizytówka Parafii. Na cmentarz przybywają nie tylko Parafianie, ale bardzo często ludzie z poza Parafii. Dlatego trawa na cmentarzu musi być regularnie koszona, jak nie przez osoby opiekujące się nagrobkami, to przez osobę wyznaczoną do tego zadania. W przypadku koszenia zbiorczego, z powodu bardzo małych odległości między grobami nie da się tego robić bez ubrudzenia bocznych ścian nagrobków fragmentami skoszonej trawy.

20160501 zycie kosciola 17

20160501 IV ogolnopolska pielgrzymka zywego rozanca