Zaproszenie do Krakowa – 22 marca 2014 r.

Już po raz drugi, w Krakowie przy Franciszkańskiej 3, Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radziszowie mógł uczestniczyć i reprezentować naszą miejscowość  w corocznym  spotkaniu Fundacji Szlaki Papieskie z  Ks.Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Do Pałacu Biskupów Krakowskich zaproszeni zostaliśmy przez Prezes Fundacji Panią Urszulę Własiuk.

Mimo pięknej, słonecznej, wolnej od zajęć szkolnych soboty, uczniowie z wielką radością i chęcią podjęli decyzję o wyjeździe na spotkanie.

Kiedy dotarliśmy na miejsce i przygotowaliśmy sztandar do prezentacji, złożyliśmy zapalony znicz pod pomnikiem Jana Pawła II a potem udaliśmy się na mszę świętą do prywatnej kaplicy, w której Jan Paweł II otrzymał święcenia kapłańskie i wielokrotnie modlił się jako biskup.

Po mszy świętej wraz z innymi uczestnikami zostaliśmy zaproszeni przez Kardynała do apartamentów Pałacu. Tam pani Urszula Własiuk podsumowała ubiegłoroczną działalność Fundacji Szlaki Papieskie.

Ponieważ dzień był wyjątkowo piękny, Kardynał wyraził radość z coraz liczniejszej grupy przybywających, którzy oznaczają i pilnują szlaków papieskich.

Zaprosił na dziedziniec do kontynuowania rozmów i zrobienia sobie pamiątkowych fotografii przy pomniku Błogosławionego Jana Pawła II.

Po spotkaniu z Kardynałem, udaliśmy się do sali Włoskiej – Bazyliki oo. Franciszkanów, gdzie czekał na nas poczęstunek, krakowskie obwarzanki i niezapomniany wiejski chleb ze smalcem. Posileni na duchu i ciele szczęśliwie wróciliśmy do Radziszowa w nadziei, że będzie nam dane w następne lata brać udział w tak wspaniałych spotkaniach z Kardynałem oraz tymi , których celem jest dokumentowanie szlaków, po których wędrował kiedyś ks. bp Karol Wojtyła Nasz Ojciec Święty, a także zachęcanie do aktywnego wypoczynku połączonego z ochroną dziedzictwa kulturowego

Maria Szwabowska

nauczyciel Gimnazjum Jana Pawła II

Radziszów

Fotografie: Józef Niechaj