Projekt etnologiczny pt. „Pieśni religijne śpiewane przez Parafian w Radziszowie w latach 2006/07” – część I

Zapraszam do zapoznania się z moim skromnym, acz nowatorskim na skalę Polską, projektem etnologicznym realizowanym w okresie od października 2006 roku do kwietnia 2007 roku w kościele parafialnym w Radziszowie. Tematem projektu były pieśni religijne śpiewane przez Parafian w Radziszowie w czasie nabożeństw obejmujące zakres wszystkich najważniejszych okresów liturgicznych w ciągu roku.

Aktualnie przedstawiam jedynie 14 pieśni z okresu wielkanocnego, ze zbioru ponad łącznie nagranych 170 pieśni.

Chrystus Zmartwychwstań Jest
Jezu Ufam Tobie
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Otrzyjcie już łzy płaczące
Przyjmij Ojcze tę ofiarę
W każdym strapieniu
Wesel się Królowo miła
Wesel się lud strapiony
Weselmy się Chrześcijanie
Wysławiajmy Chrysta Pana
Zblizam się w pokorze
Zmartwychpowstał Pan Prawdziwie
Zmartwychwstał Pan Alleluja
Zwycięzca śmierci, piekła i szatana

W przypadku dużego (pozytywnego) zainteresowania tym projektem będą udostępnione w następnych  miesiącach kolejne części tego dzieła.

Opracowanie: Jarosław Karasiński