Ogłoszenia Parafialne Niedziela Palmowa – 29 marca 2015 r.

Rozpoczęliśmy przeżywanie tajemnicy Wielkiego Tygodnia. Triduum Sacrum w Wielki Czwartek rozpoczniemy Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja poszczególnych rejonów Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie znajduje się TUTAJ. Bardzo prosimy zapoznać się z tym, kiedy dany rejon ma wyznaczone czuwanie.

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 14.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Również zalecany jest post ścisły w Wielką Sobotę. Należy wstrzymać się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale również należy spożyć w tym dniu maksymalnie do 3 posiłków, w tym jeden do syta.

Świecenie pokarmów w godz. 10.00, 11.00, 12.00, 12.30, w Jurczycach : 13.00.

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” zaprasza po raz jedenasty do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. By uatrakcyjnić Święta Wielkanocne i nawiązać do starej polskiej tradycji, pragniemy zachęcić Państwa do przygotowania pisanek. Technika zdobienia dowolna. Po każdym święceniu pokarmów w Wielką Sobotę przy kościele zbierane będą dekorowane jajka. Pisanki powinny być umieszczone w woreczkach z kartką, na której należy podać: imię, nazwisko i wiek autora. Pisanki odbierać będą członkowie naszego stowarzyszenia. Jury po ich obejrzeniu i ocenieniu wystawi je w kościele. Nagrodzone pisanki obejrzeć będzie można w czasie Świąt Wielkanocnych oraz przez tydzień do następnej niedzieli. Dla uczestników konkursu Stowarzyszenie przygotowało atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone w niedzielę 12 kwietnia 2015 r. po Mszy Św. o godz. 11.20.

20150329 ogloszenia (2)

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz. 6.00 (Msza Św. z procesją rezurekcyjną), 8.00, 10.00, 11.20 i 17.00. Na prośbę Róż Różańcowych zmiana tajemnic Różańcowych odbędzie się w Wielki Poniedziałek.

W poniedziałek odwiedziny chorych przed świętami. Prosimy, aby zgłaszać ich do Zakrystii.

W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zebrała kwotę 9430zł, za które to składamy serdecznie Bóg Zapłać. Składamy Bóg Zapłać również tym, którzy złożą ofiarę do puszek dla dzieci z okazji świąt.

Różom Męskim dziękujemy za ofiarę na kwiaty oraz tym, którzy złożyli takie ofiary do odpowiednich puszek.

Dziękujemy sprzątającym 18 osobom. W Wielki Piątek prosimy mieszkańców rejonu Zawodzie II.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać sprzątającym 18 osobom z rejonu Zawodzie III. W Wielki Piątek na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rejonu Zawodzie II.

Szczególna prośba do wszystkich, zarówno do młodzieży jak i rodziców. Rodziców prosimy o to, aby porozmawiali ze swoimi dorastającymi dziećmi, aby w piątek odpuścili sobie ten niezdrowy zwyczaj dokuczania innym. Prosimy o to, aby zaniechać tego niewłaściwego zwyczaju przenoszenia ludziom bram, robienia różnych szkód.

W Wielką Środę spowiedź od godz. 16.30, zaś w Wielki Czwartek od godz. 17.00.

W Wielki Czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00 w sposób szczególny proszone są dzieci klas trzecich przygotowujących się do Komunii Św. wraz z rodzicami. W tym dniu otrzymają książeczki.

Pan Leszek Kapłon poszukuje zdjęć żołnierzy biorących udział w I Wojnie Światowej. Prosi o wypożyczenie.

20150329 ogloszenia (4)

Bierzmowani z ubiegłego roku proszeni są do Zakrystii.

Pani Sołtys oraz Rada Sołecka zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Radziszowa o rzetelne podejście do ankiet, które będą rozdawane w niedzielę po każdej Mszy Św. Prosimy by ankietę dotyczącą ekologicznego ogrzewania budynków odebrała tylko jedna osoba z domu. Po wypełnieniu należy zwrócić ankietę do 15 kwietnia, wrzucić ją należy do puszek, które znajdują się w kościele, w sklepie Lewiatan, w sklepie Państwa Wcisło na ul. Zadworze oraz do Sołtysa lub bezpośrednio do UMiG w Skawinie Rynek 3, pokój 4. Pytania oraz nabycie ankiet u Pani Sołtys oraz członków Rady Sołeckiej.

20150329 ogloszenia (1)

Sołtys wsi Radziszów bardzo dziękuje za posprzątanie naszej miejscowości mieszkańcom, Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Twórczych, Radzie Sołeckiej, a szczególnie dzieciom. Myślę, że w przyszłości zaangażowanie mieszkańców w tak piękniej akcji będzie o wiele większe.

Informujemy, że prace geodezyjne na terenie Radziszowa w zakresie modernizacji ewidencji budynków i gruntów dla Gminy Skawina będą wykonywane przez prywatną firmę od 30 marca.

20150329 ogloszenia (3)

Informacje z tablicy:

20150329 tablica (1)