Ogłoszenia Parafialne Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać sprzątającym 11 Osobom z dzielnicy Rynek I. W piątek na godz. 9.00 do sprzątania prosimy Mieszkańców rejonu Rynek II.

W poniedziałek (Nowy Rok) Msze Święte będą do południa jak w niedzielę, czyli o godz. 7.30, 8.45, 10.00 i 11.20. Popołudniu będą dwie Msze Święte o godz. 15.00 i 16.00.

W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte jak w niedzielę. W tym dniu Ministranci będą zbierać ofiary do puszek na cele misyjne.

Spowiedź Święta w środę od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. W piątek proszeni są również Kandydaci do bierzmowania.

 

Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

ks. Proboszcz

02.01 (wtorek) – Jurczyce III od 8.00

03.01 (środa) – Rynek I od 8.00

04.01 (czwartek) – Zawodzie III od 8.00

08.01 (poniedziałek) – Podlesie III od 8.00

ks. Filip

03.01 (środa) – Zawodzie V od 13.15

Zawodzie V – to dawny Rejon Zawodzie IV (domy po lewej stronie idąc w stronę Woli Radziszowskiej oraz domy za torami)

08.01 (poniedziałek) – Zawodzie II od 8.00

Koniec roku to czas podziękowań. Dziękujemy księdzu Filipowi za współpracę w tym roku. Dziękujemy Panom Kościelnemu, Organiście, Grabarzowi, Sprzątającym kościół oraz wszystkim Osobom, które przychodziły w sobotę sprzątać kościół. Dziękujemy Radzie Parafialnej (na czele z Panem Antonim Owcą), Zespołowi Charytatywnemu, Rycerzom Świętego Wawrzyńca, Kobietom Twórczym. Dziękujemy Tym, którzy dbają, aby w kościele i w kaplicy było ciepło (Stefan Ostrogórski i Adam Wasyl). Dziękujemy Panu Mieczysławowi Sikorze za opiekę nad placem zabaw i Jarosławowi Karasińskiego za prowadzenie strony internetowej parafii. Dziękujemy tym Wszystkim, którzy przychodzą do kościoła, składają ofiary na tacę, do kopert, na te do puszek przed kościołem.

W tym roku był przeprowadzony remont kaplicy na cmentarzu i wokół otoczenia. Pozostały jeszcze do wyremontowania schody do kaplicy na cmentarzu.

 

Zapraszamy na spotkanie opłatkowe Uczestników i Sympatyków Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, które odbędzie się 7 stycznia 2024 r. (w niedzielę) w Parafii M.B. Królowej Polski w Rzozowie. O godz. 15.00 będzie Msza Święta, a potem spotkanie opłatkowe na remizie w Rzozowie.

 

6 stycznia ulicami Skawiny przejdzie Orszak Trzech Króli.