Ogłoszenia Parafialne Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2022 r.

Bóg zapłać Służbie Kościelnej, Straży OSP, Członkom Orkiestry i tym Wszystkim, którzy wzięli udział w Triduum Paschalnym.

Składamy serdeczne Bóg zapłać sprzątającym 19 Osobom z dzielnicy Kamienna. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania prosimy Mieszkańców rejonu Wytrzyszczek.

W poniedziałek Msze Święte jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II.

W piątek o godz. 18.00 Msza Święta o uzdrowienie Chorych za wstawiennictwem św. Rity. Prosimy o składanie próśb na karteczkach do koszyczka przed ołtarzem.

Dziś mamy po raz pierwszy nową monstrancję. Została zakupiona z okazji 20. rocznicy przejazdu i pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w naszej Parafii.

Nagrody za pisanki będą rozdawane w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.20.

Wywiadówka w szkole została przeniesiona na czwartek na godz. 17.00.

W środę i czwartek będziemy wypraszać łaski za wstawiennictwem Świętej Rodziny.

 

Szczegółowy opis Peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w Radziszowie: Ponieważ Ikona Świętej Rodziny będzie tylko w czterech Parafiach naszego Dekanatu, do Peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w Radziszowie zostali przydzieleni Parafianie z Rzozowa i Woli Radziszowskiej, tak aby mieli możliwość odwiedzenia obrazu Świętej Rodziny. O godz. 15.00 w Skawinie w Rynku będzie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po tej koronce zostanie przywieziona do naszej Parafii Ikona około godz. 15.40. Tak jak to miało miejsce kiedyś, jak odwiedzał nas obraz Miłosiernego Pana Jezusa, tak też teraz przy bramie przy strażnicy OSP spotkamy się, by odebrać świętą Ikonę. Odbierają ją Panowie z Rady Parafialnej. Prosimy o obecność Panie niosące świece, Ministrantów, Osoby w tym roku bierzmowane. Może coś wcześniej zagrać Orkiestra, Kapela. Następnie wprowadzimy ikonę do kościoła. O godz. 16.00 rozpocznie się czuwanie Parafii w Rzozowie. Ikona będzie przy bocznym ołtarzu. W związku z tym prosimy zostawić wolne pierwsze ławki dla Parafian z Rzozowa. Następnie o godz. 17.00 odbędzie się Msza Święta dla Wszystkich. O godz. 18.00 Parafianie z Rzozowa wyjdą z kościoła, tak by Parafianie z Woli Radziszowskiej mogli wejść, usiąść, klęknąć i pomodlić się. W tym dniu wyjątkowo będzie zbierana składka na potrzeby tego wydarzenia. O godz. 19.00 Różaniec poprowadzi III Róża Męska. Później tak jak w programie. W czwartek od godz. 13.00 odbędzie się czuwanie grup parafialnych – będzie trwało pół godziny (do czuwania zachęcamy także Członków innych grup – Kapelę, Orkiestrę, Członków Stowarzyszenia Nasz Radziszów, Strażaków). O godz. 13.30 ma być Droga Krzyżowa (nie jest wpisana w programie) prowadzona przez ks. Proboszcza. O godz. 14.00 Różaniec cz. IV poprowadzą tak jak napisane jest w programie Róże Żeńskie. Koronką do Bożego Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 pożegnamy ikonę Świętej Rodziny.