Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Zwykła – 8 lutego 2015 r.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać sprzątającym 18 osobom z dzielnicy Zadworze Górne. W najbliższą sobotę prosimy do sprzątania na godz. 10.00 mieszkańców rejonu Podlesie V.

W środę jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, zarazem XXII Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu, w sposób szczególny, o tych wszystkich osobach, które dźwigają ciężar cierpienia i choroby, jak również o tych, którzy opiekują się tymi ludźmi.

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza dzieci w okresie ferii na zajęcie do Dworu Dzieduszyckich. Bliższe informacje na stronie: http://www.ckis.pl/ferie-w-dworze-dzieduszyckich,20,1896,start.html

Dzisiaj o godz. 18.00 w Jurczycach odbędą się wybory Sołtysa. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego oraz długopisu.

Sołtys oraz Rada Sołecka Wsi Radziszów serdecznie zaprasza mieszkańców, jak również właścicieli działek przy ulicy Słonecznej oraz ulicy Prostej w poniedziałek, tj. 9 lutego do Domu Parafialnego na godz. 18.00. Tematem spotkania będzie kanalizacja oraz nawierzchnia drogi.

Informujemy wszystkie osoby, które przychodzą załatwić sprawy pogrzebowe, że opłata przy tej okazji, to nie wymysł ks. Proboszcza, taka opłata jest na każdym cmentarzu. Opłata jest taka, a nie inna, bo na tę kwotę składa się koszt wywozu śmieci, utrzymania cmentarza, ale również kwestia płacenia podatku (podatek płaci się nie jak za działkę lub grunt rolny, ale jakby się prowadziło jakąś działalność gospodarczą – podatek jest naprawdę wysoki).

W kontenerach na cmentarzu znajdują się śmieci, które nie pochodzą z cmentarza. W czwartek zostały wywiezione śmieci. Okazało się, że już w piątek w kontenerach znajdowały się jakiejś materace. Koszt wywozu takiego jednego kontenera to aż 250zł. Taki kontener trzeba wywozić przynajmniej raz w tygodniu. W skali roku są to olbrzymie pieniądze. Ponieważ jest założony monitoring ks. Proboszcz informuje, że te sprawy będą zgłaszane na Policję, i żeby się ktoś nie dziwił, że będzie wzywany przez Policję w tej sprawię. Okazuje się, że właścicielami tych śmieci są nie tylko osoby z poza Parafii, ale również osoby mieszkające w naszej miejscowości.

Informacje z tablicy:ogloszenia parafialne - 20150118 (2)

ogloszenia 20150208 (6)

ogloszenia 20150208 (1)

ogloszenia 20150208 (7)