Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać sprzątającym 13 Osobom z dzielnicy Brzegi II. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania prosimy Mieszkańców rejonu Brzegi III.

Dziękujemy Wszystkim, którzy złożą ofiarę po dzisiejszym Mszach Świętych dla chorej Marysi.

Informacje odnośnie cmentarza parafialnego. Prosimy, aby wszelkie wiązanki, znicze, kwiaty itp. dawać tylko na pomniku, ani z boku, ani przed pomnikiem. Chodnik jest do chodzenia dla wszystkich. Ci to tak mają, niech to sami posprzątają. Jeżeli tego nie zrobią, takowe przedmioty wokół pomników będą usuwane. Prosimy nie umieszczać na płycie niezliczoną ilość zniczy, które się już nie palą, są wiele miesięcy na płytach nagrobków. Prosimy robić porządki na cmentarzu systematycznie, nie tuż przed listopadem. Co się wiąże z możliwością wywozu śmieci. Kontener na śmieci przy cmentarzu służy wyłącznie do wrzucania do niego śmieci pochodzących z cmentarza. Są przypadki wrzucania do niego odpadów po budowach, remoncie domów. Na terenie cmentarza i wokół niego zamontowany jest monitoring, który cały czas działa.

W przyszłą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski. Ministranci przed kościołem będą zbierać do puszek dla Młodzieży zdolnej a mało zamożnej.

 

W dniu 17 października 2022 r. zebranie wiejskie Sołectwa Radziszów.

 

W dniu 15 października zebranie użytkowników wody z ujęcia KOCIOŁ z Jurczyc i Radziszowa.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie zaprasza wszystkich, którzy doznają przemocy fizycznej i psychicznej oraz tych, którzy wiedzą o takich przypadkach do zgłaszania osobistego lub telefonicznego. Więcej informacji na stronie UMiG Skawina: https://www.gminaskawina.pl/aktualnosci/2021/10/gmina-skawina-wolna-od-przemocy

 

W zakrystii są do nabycia albumy św. Rity ( 20 zł ) i Matki Bożej Różańcowej ( 15 zł ).

 

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza w dniu 29 października 2022 r. na bezpłatny koncert zespołu Yanabanda, który odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Jurczycach.