Ogłoszenia Parafialne XXXII Niedziela Zwykła – 9 listopada 2014 r.

We wtorek Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy. Z tej okazji wywieśmy flagi na naszych domach.

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Adam Najder tradycyjnie zaprasza na godz. 11.00 do kościoła pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

ogloszenia_20141109 (1)

Bóg zapłać sprzątającym, było 10 osób. W sobotę prosimy Jurczyce III na godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, 16 listopada 2014 r., składka w kościele będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży. Kolejne składki na Światowe Dni Młodzieży odbędą się: 17 maja 2015 r., 15 listopada 2015 r. i 15 maja 2016 r.

Justyna i Tomasz Stoczek, mieszkańcy Krzęcina, proszą o pomoc dla swojego synka Mikołaja oraz innych dzieci chorych na białaczkę. Mikołaj po raz trzeci staje do walki z nowotworem, po długim leczeniu onkologicznym guza mózgu, ma uszkodzony szpik kostny i dlatego potrzebuje przeszczepu szpiku od dawcy, który nie jest jego krewnym. Wszystkich pragnących pomóc, czyli zostać pacjentami, dawcami szpiku kostnego, dla bardzo potrzebujących głównie dzieci, serdecznie zapraszamy na bezpłatną rejestrację 12 listopada 2014 r. do Pałacyku Sokół w Skawinie w godz. 8.30-14.00.

ogloszenia_20141109 (2)

W związku z wyborami, które mamy w przyszłą niedzielę, postarajmy się wziąć w nich udział i mądrze zagłosować. W tym roku po raz pierwszy te wybory będą przebiegać nieco inaczej niż dotychczas. Do sejmiku wojewódzkiego, do powiatu i na burmistrza głosujemy tak jak wcześniej głosowaliśmy. Natomiast jeżeli chodzi o gminę, to już nie można oddać głosu na każdego kandydata, bo mogę oddać tylko na tego kandydata, z tego obszaru w którym ja mieszkam i ten kandydat mieszka, zaś granicą Radziszowa jest rzeka Skawinka. Podsumowując, wszyscy którzy mieszkają od Kamiennej do Podlesia mogą głosować tylko na tego kandydata, który mieszka również po tej stronie. Natomiast po drugiej stronie, a więc Zawodzie, Brzegi i Jurczyce też mają kandydatów, którzy mieszkają tylko po tej stronie. Głos oddany przez osobę mieszkającą po przeciwnej stronie rzeki Skawinki, co kandydat na radnego, będzie głosem nieważnym. O tym trzeba pamiętać!