Ogłoszenia Parafialne Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz.: 7.00, 8.00, 17.00 (wraz z Nabożeństwem Majowym), 18.00.

Składamy serdeczne Bóg zapłać sprzątającym 13 osobom z dzielnicy Brzegi I. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania prosimy mieszkańców rejonu Brzegi II.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Panów Zbigniewa Szczepaniaka i Marcina Piszczka za poręcz na chór.

Równocześnie prosimy Osoby, które stały na schodach prowadzących do chóru, aby już tego nie robiły. Opieranie się o ścianę powoduje jej ubrudzenie, a przecież wszystkim Nam zależy, aby ten kościół wyglądał ładnie jak najdłużej. Bardzo prosimy wszystkich tych, którzy stali w powyższym miejscu, aby już teraz wychodzili na chór.

Podziękowanie kierujemy także do Pani Haliny Wasyl za zaprojektowanie i wykonanie krzyżyków, które zostały umieszczone na poszczególnych obrazach stacji Drogi Krzyżowej. Obrazy zostały odnowione, wyczyszczone przy okazji remontu wnętrza kościoła.

Przy okazji remontu były również czyszczone ławki przenośne. Pod każdą ławką było od kilku do kilkunastu, a może i więcej przyklejonych gum do żucia. Spody ławek były praktycznie całe zaklejone gumą do żucia. Ten problem nie istnieje od dziś, bo Panie, które sprzątają kościół wielokrotnie zgłaszały, że istnieje taki problem. Bardzo prosimy Osoby, których to dotyczy, o zaprzestanie procederu przyklejania gum do żucia pod spody ławek.

W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierać ofiary do kopert.

Z uwagi na realizowaną modernizację linii kolejowej nr 97 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka w terminie od 21 do 30 maja 2018 r. nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej na liniach 253, 263 i 273.

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz organizatorzy imprezy środowiskowej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy do udziału w tej cyklicznej sportowo-profilaktycznej imprezie, która odbędzie się w dniu 26 maja 2018 r. (tj. sobota) w Parku Miejskim w Skawinie obok Pałacyku „Sokół”.

Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie informacyjne odnośnie odnawialnych źródeł energii. Spotkanie odbędzie się we wtorek (29 maja 2018 r.) o godz. 18.00 w budynku OSP Radziszów.

Radni Rady Miejskiej w Skawinie Pani Zdzisława Bała i Pan Józef Niechaj zapraszają na comiesięczny dyżur.

Informujemy już dzisiaj, że w uroczystość Bożego Ciała (31 maja 2018 r.)  idziemy procesją w kierunku Zadworza, skręcamy na ulicę Zadworze Górne. Pod trzeci i czwarty ołtarz idziemy ulicami Wspólną i Szkolną.

Ołtarze w tym roku przygotowują:

1) Przy figurce na rozdrożu Zadworze/Zawodzie – Jurczyce I

2) Na Zadworzu – Zadworze Dolne

3) Na Domu Parafialnym – Zawodzie II

4) Na figurce naprzeciw Baru Rabarbar – Brzegi IV

Mamy sporo feretronów, ale nie wszystkie są noszone. Przydałoby się, aby zebrało się tyle osób, by wszystkie figurki szły w procesji. Bardzo prosimy w poniedziałek lub we wtorek zorientować się u Pana Kościelnego, która figurka jest wolna. Noszenie feretronu w procesji Bożego Ciała i później przez tydzień wokół kościoła to nie wstyd, tylko zaszczyt, a przede wszystkim dobry uczynek.

Informacje z tablicy: