Parafia św. Wawrzyńca w Radziszowie nagrodzona

„Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem….”

Jan Paweł II

 

Nasza parafia w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Polski zajęła III miejsce w Małopolsce.

26.10.2015 roku w Pałacu Biskupów na Franciszkańskiej 3 w Krakowie nagrodzeni wikariusze, siostry zakonne, parafie i proszczowie odbierali okolicznościowe dyplomy, gratulacje z rąk redaktora Dziennika Polskiego oraz ks. kard. S. Dziwisza, który objął swym patronatem ten plebiscyt.

W kategorii „najlepsza parafia”, w ostatniej godzinie głosowania wyprzedziły nas : Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Jurkowa, pierwsze miejsce,843 głosy; drugie miejsce Parafia Matki Bożej Opatrzności w Czułowie 842 głosy.

Nasza parafia uzyskała 801 głosów, na które złożyły się wysłane SMS oraz kupony wysłane i zawiezione do redakcji gazety.

W uroczystości brały udział lokalne władze z tych miejscowości z których duchowni zostali wyróżnieni, również dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, z którego s. Bożena Leszczyńska zajęła I miejsce w kategorii najlepsza siostra Małopolski.

Najliczniejszą i najbarwniejszą grupą byli przedstawiciele parafii z Jurkowa, ich zespół „ Jurkowianie” uświetnił uroczystość piękną muzyką i okolicznościowymi przyśpiewkami. Na koniec z ich inspiracji wszyscy zaśpiewaliśmy Barkę ulubioną pieśń oazową Naszego Papieża.

Na zakończenie uroczystości wieńczącej plebiscyt ks. kard. S. Dziwisz stwierdził, że sala pałacu z „oknem papieskim” stała się za mała dla wszystkich gości, których liczba rośnie z każdym rokiem, co bardzo go cieszy.

Rosnąca popularność plebiscytu świadczy o roli i znaczeniu dobrych kapłanów w ich parafiach. Samo głosowanie to również podziękowanie za pracę duszpasterską.

Wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wysyłali SMS bądź zbierali kupony staropolskie Bóg zapłać.

Zdjęcia i tekst: Zdzisława Diurczak- Brzezowicka

Galerię pięknych zdjęć jak ten przykład można zobaczyć na portalu: http://www.dziennikpolski24.pl/

Parafia św. Wawrzyńca w Radziszowie nagrodzona (9)

Zdjęcie: Anna Kaczmarz / Dziennik Polski