Piesza Pielgrzymka Bielsko-Żywiecka przy Maryjnym Szlaku Papieskim „Złotej Róży”

VII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko – Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, rozpoczęła się 30 kwietnia, w 19. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej.

Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszyli  z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Pątników pożegnał i pobłogosławił w hałcnowskim sanktuarium Matki Bolesnej biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

Z pielgrzymami do Łagiewnik wyruszyło  kilkudziesięciu księży oraz siostry zakonne  z różnych zgromadzeń.

Trasa pielgrzymki prowadzi malowniczymi drogami Małopolski m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Polankę Hallera, Radziszów, Buków, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pielgrzymi  do Łagiewnik dotrą  3 maja , w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Pielgrzymują w grupach, którym patronują: św. Siostra Faustyna, św. Jan Paweł II, św. Brat Albert, św. Maksymilian, św. Józef Bilczewski, bł. ks. Michał Sopoćko i bł. Matka Teresa.

Hasło tegorocznej pielgrzymki „Ona da ci moc” (Dz. 1489) ,tematem rozważań w drodze jest Eucharystia.

Msza św. jest głównym źródłem siły dla człowieka wierzącego, przypomina ks. Tomasz Sroka główny przewodnik pielgrzymki.

Piesza Pielgrzymka Bielsko-Żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.  Wśród pielgrzymów, którzy podążają  z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominują  Ci z Podbeskidzia, ale  spotkać można też osoby z różnych  stron Polski, a nawet z zagranicy.

W Radziszowie przy Maryjnym Papieskim Szlaku „Złotej Róży” , 2 maja 2019 roku, zatrzymały się grupy św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II, św. Brata Alberta, , św. Józefa Bilczewskiego oraz bł. ks. Michała Sopoćko.

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa skierowane do mieszkańców Radziszowa (szczególnie tym z Rzyk, Międzybrodzia Bialskiego).

Tekst i foto: Halina Wasyl

https://bielsko.gosc.pl/gal/spis/5530259.W-drodze-od-sw-Jana-Pawla-II-do-sw-Faustyny-2019

https://bielsko.gosc.pl/gal/spis/5532324.Msza-sw-na-zakonczenie-pielgrzymki-do-Lagiewnik-2019