Radziszowskie kolędowanie (audio + foto)

„Kolędy nie tylko należą do naszej historii, ale także tworzą poniekąd historię narodową i chrześcijańską. Trzeba, abyśmy tego bogactwa nie zgubili.” Św. Jan Paweł II

W naszym kościele w tą niedzielę tj. 18 stycznia 2015 r. uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą swoimi występami uświetniły Chór Kameralny „Cantica” z Woli Radziszowskiej pod dyr. Pana Bogusława Ciapy oraz Orkiestra Dęta „Sygnał” z Radziszowa pod dyr. Pana Tadeusza Jarasa, a dziś w zastępstwie pod dyr. Pana Piotra Łukasika. Słowo wstępne, przed koncertem, po Mszy Świętej, wygłosiła Pani Krystyna Kądzioła, która powitała wszystkich serdecznie, dziękując za zaproszenie ks. proboszczowi Stanisławowi Kamionce. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że tradycją tych zespołów są coroczne koncerty kolęd i pastorałek w kościołach na terenie Miasta i Gminy Skawina.

W wykonaniu chóru przy akompaniamencie Pani Marii Arkusz usłyszeliśmy:

1. Północ już była.
  2. Zaśnij Dziecino.
  3. Jezusa Narodzonego.
  4. Kolęda po krakowsku.
  5. Uciekali, uciekali.

Natomiast w wykonaniu orkiestry „ Sygnał” usłyszeliśmy:

1. Mędrcy świata.
  2. Jakieś światło nad Betlejem się rozchodzi.
  3. Dzisiaj w Betlejem.
  4. Cicha noc.
  5. Jest taki dzień. / z repertuaru Czerwonych Gitar/

Śpiew i muzyka były wzruszająco piękne. Dobrze, że na tej mszy było również dużo dzieci, które mogły uczestniczyć w tak wspaniałym koncercie i ważnym wydarzeniu kulturalnym. Może zachęcone tym występem, w przyszłości zasilą szeregi obydwu zespołów.

Na zakończenie wspólnie z orkiestrą i zespołem zaśpiewaliśmy kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, przy mocnym wsparciu Pana Bogusława Ciapy.

Dziękując artystom za piękny śpiew i muzykę, gratulujemy profesjonalnego występu.

Życzymy rozwoju i dalszych sukcesów dla podtrzymania polskiej tradycji i naszej lokalnej kultury.

Zdzisława Diurczak-Brzezowicka

Dzisiaj w Betlejem