Serwetki zrobione sercem

Już od kilku lat, dzięki przychylności naszego proboszcza ks. S. Kamionki koło kościoła są kiermasze świąteczne.

Zainspirowane przez panią B. Kotulę, zwiększająca się grupa pań, wykonuje świąteczne dekoracje, które są wystawiane przed kościołem.

Dzięki tolerancji nabywców, a bardzo się cieszymy, kiedy nasze „serwetki” i inne dekoracje się podobają, zbieramy datki , często bardzo hojne, nie adekwatne do wartości nabytego produktu, za co tym bardziej  wszystkim najserdeczniej dziękujemy.

Podobno też i trudno wymierzyć wartość artystyczną tych prac – to taka konstatacja świeżo upieczonej artystki ludowej  wspominając prawdziwą artystkę śp. Helenę Maślankę, która jest dla mnie , dla nas niedościgłym wzorem.

Pamiętacie smak jej kołaczy, piękno bibułowych kwiatów i wieńców dożynkowych !!??

Zebrane pieniądze, z pełnym zaufaniem przekazujemy ks. proboszczowi, który najlepiej wie któremu z parafian najbardziej potrzebna jest pomoc.

Ponad to stanowimy dla siebie grupę wsparcia – mamy herbatę , kawę, ciasteczka, rozmowę, jesteśmy dla siebie tolerancyjne domyślając się czasami cudzych zmartwień. Dla przykładu : idziesz w trudnej procesji i nagle koło ciebie idzie Stasia, która nie musi nic mówić , ale jest!! i droga , już tylko dlatego, jest łatwiejsza.

Zapraszamy w każdą środę o godz. 17,00 do Domu Strażaka w Radziszowie.

Nie kryguj się i nie mów, że nie masz zdolności, zawsze !! znajdziesz taką pracę, która da ci satysfakcję.

Zapraszamy panie ale mile widziany byłby pan, chociaż jeden, który np  oprawiłby wyszyty obraz albo przyciął potrzebny kawałek drewna, strażacy pomagają jak mogą, /czasami jak mama każe/, ale przecież mają swoje zadania.

Nie ociągaj się, wstań z kanapy, no może z wersalki i przyjdź. !!!! RAZEM ZROBIMY JESZCZE JEDNĄ „SERWETKĘ” WIĘCEJ.

Zdzisława Diurczak – Brzezowicka