Na Radziszów i Jurczyce można liczyć!!!

Dwa razy do roku przed Świętami Bożego Narodzenia i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego Grupa Florystyczna przy OSP Radziszów organizuje kiermasz z dekoracjami świątecznymi.

Inicjatorką powstania tej grupy jest pani Barbara Kotula, a dzięki uprzejmości strażaków zbieramy się co środę w remizie.

Na spotkaniach wymieniamy się doświadczeniami, materiałami i wykonujemy część dekoracji, a na miarę możliwości czasowych,  każda z nas pracuje również w domu. Panie mają różne umiejętności i zdolności, dla przykładu; Maryla i Helenka szydełkiem robią serwetki, baranki, kury, aniołki i gwiazdki; Grażyna specjalizuje się w decoupage;  Barbara ostatnio robi świeczki a Czesława jest świetną krawcową.

Nawiązując do radziszowskiej tradycji robimy również kwiatki z bibuły, tak jak je robiła ś.p. pani Helena Maślanka.

Nawet nasze rodziny  angażują się w te przygotowania : siostry, kuzynki kupują nam materiały: nici, bibułę drut, w ten sposób nas bardzo wspierają.

Zebrane  datki na kiermaszu przekazujemy ks. proboszczowi S. Kamionce, który najlepiej wie jak je wykorzystać i kto najbardziej potrzebuje pomocy.

Pomimo, że w okresie przedświątecznym kiermasze, przy naszym kościele, są organizowane prawie co niedzielę, to PAŃSTWO nabywający nasze dekoracje, nas nigdy nie zawiedliście za co serdecznie dziękujemy. Wielkość uzyskanych datków zachęca nas do dalszej pracy z nadzieją, że w ten sposób, wspólnie komuś pomożemy.

Zapraszamy na nasze środowe, serwetkowe spotkania, proszę wierzyć, ta praca daje satysfakcję i !!!! mamy kawę, herbatę a czasami Basia upiecze pyszne ciasto. Warto wyjść z domu by swoimi chęciami i zdolnościami ubogacić nasze dekoracje, my też chętnie podzielimy się tym co umiemy. W najbliższym czasie robimy chorągiewki i biało-czerwone różyczki na święto narodowe 3 maja.

                              ZAPRASZAMY !!!

                                     Zdzisława Diurczak-Brzezowicka

dekoracja świąteczna zając w różach