„ODSZEDŁEŚ DO DOMU OJCA … BY NAM BŁOGOSŁAWIĆ” foto + video

W niedzielę 22 listopada 2015 r. o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Radziszowie przeżyliśmy wzruszające chwile, oglądając powtórzenie przedstawienia, przygotowanego na 16 października – Dzień Świętego Jana Pawła II patrona gimnazjum; w tym Dniu składają też ślubowanie klasy pierwsze.

Inscenizację przygotowała mgr Maria Szwabowska, założycielka i opiekunka Koła Przyjaciół św. Jana Pawła II przy ZSP w Radziszowie, scenografię i zaproszenia – mgr Mariola Kornaś. Tematem był pontyfikat św. Jana Pawła II w retrospekcji.

Licznie przybyłych gości przywitała dyrektor mgr Teresa Sławik. Wśród zaproszonych był proboszcz ks. Stanisław Kamionka, Zdzisława Bała – sołtys i radna, radny Józef Niechaj, Fundacja Szlaki Papieskie oraz v-ce dyrektorzy mgr Katarzyna Knawa i mgr Mirosław Barć.

To był wyjątkowy dzień. Każdy z nas inaczej przeżył te chwile, a więc trudno je opisać. Mogliśmy znowu odczuć bliskość, świętość Wielkiego Papieża Polaka.

Na koniec dyr. Teresa Sławik podziękowała Realizatorce, uczniom i absolwentom, każdemu z osobna, za piękny występ.

Uczniowie biorący udział w przedstawieniu:

IIA                                                        

 1. Gabriel Myśliwiec

IIB  

 1. Patrycja Madej
 2. Katarzyna Sala
 3. Weronika Myśliwiec
 4. Daria Blak
 5. Klaudia Machnik

IIC

 1. Marlena Bajorek
 2. Zofia Opach
 3. Daniel Karski
 4. Weronika Paciorek
 5. Ilona Zaforymska

IIIA

 1. Karol Wojtasz
 2. Łukasz Stefaniak
 3. Kamil Szczypczyk
 4. Martyna Moskal
 5. Dorota Stefaniak
 6. Barbara Kuczara
 7. Sylwia Grabek
 8. Kinga Gaczorek
 9. Magdalena Rzeszutek

IIIB 

 1. Sylwia Jezioro
 2. Mateusz Mazur
 3. Angelika Lupa
 4. Mateusz Słonina
 5. Przemysław Chwała
 6. Patryk Bysina

IIIC

 1. Michał Myśliwiec
 2. Adrian Kazimierski

IIID 

 1. Jakub Szlachta
 2. Dawid Kania
 3. Ernest Skop
 4. Szymon Janik
 5. Joanna Kozioł

ABSOLWENTKI

 1. Sylwia Tomasiczek
 2. Weronika Tomasiczek

Zaangażowanie jak również piękną postawę młodzieży można było zauważyć także po zakończeniu spektaklu kiedy to wraz ze swoją „kochaną Panią Profesor” spakowali scenografie i posprzątali salę gimnastyczną.

 Tekst i foto: Halina Wasyl