Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2015 r.

We wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Można w tym dniu przynieść do poświęcenia ziarno przeznaczone do siewu. Natomiast w środę obchodzone jest wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy.

W przyszłą niedzielę ksiądz Kardynał zaprasza na XXIII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Podziękowania dla osób sprzątających w ubiegłą sobotę z dzielnicy Podlesie III. Było 10 osób. W przyszłą sobotę do sprzątania na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rejonu Podlesie II.

Rodziców dzieci z nauczania początkowego przepraszamy za trudności związane z organizacją katechezy. Te trudności spowodowane są tym, że dotychczasowa katechetka ucząca w tych klasach, nie informując wcześniej o swych planach, zrezygnowała z nauczania religii. Informujemy, że dokładamy starań, aby nauczanie religii odbywało się bez przeszkód.

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” zaprasza w dniach 12-13 września oraz 19-20 września do Dworu Dzieduszyckich na zwiedzanie z przewodnikiem.

20150906-105836-IMG_1959

Z okazji 10-lecia powstania Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie zaprasza na uroczystość do Pałacyku Sokół w Parku Miejskim. Obchody rozpoczną się od konferencji w dniu 10 września o godz. 9.30.

20150906-105908-IMG_1961

20150906-105919-IMG_1962

Ksiądz Proboszcz Józef Palenica w imieniu swoim i całej wspólnoty parafialnej p.w. Opatrzności Bożej w Krakowie/Swoszowicach pragnie przekazać serdeczne podziękowania naszym parafianom za ofiarę w wysokości 9032 złotych, 40 dolarów, 10 euro, 5 franków i 2 koron czeskich złożoną w zeszłą niedzielę na budowę nowego kościoła w Swoszowicach.

Pani Sołtys i Rada Sołecka zapraszają na spotkanie do Domu Parafialnego w dniu 8 września (wtorek) o godz. 18.00. Na to spotkanie proszeni są pasażerowie autobusu linii 253, którzy wnioskowali o zmianę godziny odjazdu z 5.07 na wcześniej – zmiana została uwzględniona oraz tych pasażerów, którzy złożyli pismo do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie wnioskując o przywrócenie odjazdu autobusu z przystanku Radziszów-Sanatorium na godz. 5.07.

Pani Sołtys Zdzisława Bała dziękuję mieszkańcom Radziszowa, którzy reprezentowali nas na Turnieju Sołectw w Facimiechu, a także tym, którzy godnie reprezentowali Gminę Skawina i Radziszów na Dożynkach Powiatowych w Krzeszowicach oraz Dożynkach Gminnych w Woli Radziszowskiej.

Informacje z tablicy:

20150906-105826-IMG_1958