Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła – 5 października 2014 r.

W tą niedzielę o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe z procesją.

We wtorek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Na Różaniec proszone są dzieci klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami.

W ostatnią niedzielę Rada Parafialna zebrała 15.290zł, za które to składamy serdeczne Bóg zapłać.

Do sprzątania w ubiegłą sobotę było 12 osób. Bóg zapłać P. Wojtkowi Wasylowi za pracę. W sobotę do sprzątania proszone jest Zawodzie III.

W ubiegłą niedzielę Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei” zebrała 12 791, 52 PLN + 130 EUR + 20 USD.

 

informacje w gablotach 20141005 (4)

 

Lekarz weterynarii zawiadamia o szczepieniu lisów przeciwko wściekliźnie, które rozpoczęły się 4 października i będą trwać do 18 października. Zaleca się, aby przez okres dwóch tygodni nie wchodzić do lasu.

informacje w gablotach 20141005 (3)

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” zaprasza osoby pamiętające II Wojnę Światową dziś do Dworu Dzieduszyckich.

informacje w gablotach 20141005 (8)

W przyszłą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Papieski. Dlatego z tej okazji ministranci będą zbierać ofiary do puszek dla młodzieży zdolne, ale mało zamożnej (gimnazjalistów, licealistów i studentów).

Przed kościołem w aktualną niedzielę można nabyć album, książkę o świętych papieżach: Janie XXIII i Janie Pawle II. Cena promocyjna 35zł.

Od poniedziałku przyjmowane są ofiary na wypominki roczne na rok 2014 i 2015 (ofiara za jedną duszę = jednej intencji mszalnej).

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Adam Najder zaprasza do zapoznania się z projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina.

informacje w gablotach 20141005 (6)Zapraszamy również do odmawiania Nowenny Pompejańskiej, zwanej niekiedy nowenną nie do odparcia (forma modlitwy różańcowej do Maryi Panny Różańcowej z Pompejów). Informacja również w gablocie. Szczegółowe informacje o modlitwie można przeczytać również m. in. na stronie Wikipedii, zaś szczegółowe objaśnienie jak odmawiać modlitwę znajduje się na stronie: http://pompejanska.rosemaria.pl.

Uwaga! Szybkimi krokami, bardzo mocno do naszego życia, na różnych płaszczyznach, wchodzi filozofia Gender (do szkół, do przedszkoli, w ustawodawstwo), która w skrócie polega również na walce z tradycyjnym modelem rodziny oraz na walce z wartościami, tj. z kościołem katolickim. Informacja w rozdawanych materiałach. Możemy przeciwstawić tej filozofii poprzez codzienną modlitwę, aby Duch Święty oświecił umysły osób odpowiedzialnych za tworzenie prawa. Nasza bierność jest jednocześnie zgodą na wprowadzenie ustaw, na które się nie zgadzamy, które to godzą w dobro naszej rodziny, w dobro naszej wiary i kościoła. Oddać swój głos można również poprzez strony: http://www.protestuj.pl oraz http://citizengo.org

informacje w gablotach 20141005 (12)

informacje w gablotach 20141005 (11)