Ogłoszenia Parafialne XXX Niedziela Zwykła – 26 października 2014 r.

We wtorek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. tak jak w niedziele do południa. Mszy Św. o godz. 17.00 nie będzie. O godz. 13.30 Nieszpory, po czym Msza Św. na cmentarzu w intencji wszystkich spoczywających w tym miejscu.

Składka na cmentarzu przeznaczona jest dla Pana Władysława Płonki (naszego grabarza) jako podziękowanie za jego piękną, solidną pracę.

1 i 2 listopada można uzyskać odpust za zmarłych pod warunkami uczestnictwa we Mszy Św., przyjęcia Komunii Św. i modlitwy w intencji Papieża (za intencje, które Ojciec Święty wskazuje, które leżą mu na sercu. tzn. za tych, którzy są prześladowani za wiarę – tak to trzeba rozumieć).

W tych dniach szczególnie uważajmy na złodziei. By nie wszyscy z domu poszli na cmentarz. Ci, którzy trudnią się tym „zawodem” mają wtedy okazję do kradzieży.

Coraz więcej samochodów porusza się po drogach. Starajmy się na rowerach nie jeździć po zmroku bez świateł. To samo dotyczy pieszych poruszających się po drogach. Należy nosi na ubraniu elementy odblaskowe, by być dobrze widocznym dla kierowców.

Składamy Bóg zapłać sprzątającym z dzielnicy Zawodzie I. Było 18 osób. W piątek prosimy Jurczyce I.

W środę odwiedziny chorych.

Kończy się Tydzień Misyjny. Wszystkim, którzy złożą ofiarę na ten cel składamy Bóg zapłać.

Spowiedź w czwartek i w piątek od 17.30.

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” zaprasza w niedzielę na godz. 18.00 do Dworu Dzieduszyckich na otwarcie wystawy „Rzeźbiarz Wit Wisz. Radziszowianin z wyboru.”

20141026 Wystawa Wit Wisz

Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” zawiadamia o kweście na cmentarzu, która będzie przeznaczona na remont nagrobków na cmentarzu (Rodziny Hallerów, Nieznanego żołnierza).

Informujemy, że do odbioru są pamiątki chrzcielne.