Fotorelacja z instalacji kapliczki 5 sierpień 2014 r.

Wczoraj przy kościele została postawiona kapliczka, którą precyzyjnie ustawił Pan Wiesław Węgiel .

W instalacji pomagali: Pan Kościelny Michał z wnukiem Adamem Jasiołkiem, Ostrogórski Stefan, Bylica Paweł, Pocięgiel Kazimierz, Bargiel Marian.

O samej rzeźbie opowiedział autor Pan Aleksander Basiura: „Od dziecka lipę, miododajne drzewo zawsze darzyłem wielkim sentymentem. Gdy w roku 2007 w Radziszowie wichura połamała piękne, stare przykościelne cztery lipy, z ks. Stanisławem Kamionka zastanawialiśmy się jak by drewno spożytkować by ocalić od całkowitego zniszczenia. Ksiądz proboszcz zaproponował by zrobić z nich kapliczkę – ale jaką? Wtedy przyszła mi do głowy myśl – musi to być niecodzienna kapliczka, która poruszy ludzkie serca, że życie ziemskie nie jest końcem.

Po przejściu na drugą stronę, dobry, sprawiedliwy Bóg , litościwa Matka Boża, nasi Święci, Anioł z przykazaniami Anioł stróż walczący z diabłem i piekło też. Jak ta złamana lipa została spożytkowana w dobrym celu (nie na opał), tak i człowiek może kształtować swoje życie.

[foto + tekst: Halina Wasyl]