Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do kopert. W grudniu tradycyjnie Rada Parafialna nie będzie zbierała ofiar do kopert. Jeżeli ktoś będzie chciał złożyć ofiarę do koperty, to może złożyć na tacę.

Składamy serdeczne Bóg zapłać sprzątającym 9 Osobom z dzielnicy Brzegi VI. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania prosimy Mieszkańców rejonu Kamienna.

Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 7.00.

 

W poniedziałek wspominamy św. Barbarę, zaś w środę św. Mikołaja.

W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

W zakrystii jest również do odebrania czasopismo „Trwajcie w miłości”. Można się również zapisać.

 

W przyszłą niedzielę przed kościołem Ministranci będą zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Chodzi o Syrię, Libię, Ziemię Świętą.

 

Orkiestra Sygnał z Radziszowa informuje, że w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej muzycy będą rozprowadzać kalendarze pod kościołem. Będzie można także złożyć datek do puszki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację starych instrumentów.

 

W przyszłą niedzielę na kiermasz zapraszają Druhny z OSP w Radziszowie.

A dzisiaj na kiermasz zaprasza Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki” wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Rzozowie.

 

Dziękujemy Panu Łukaszowi Bogdali za odśnieżenie terenu wokół kościoła.

W piątek (8 grudnia) uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, 16.40 i 17.30. Na tę ostatnią Mszę Świętą zaproszeni są Rodzice i Dzieci, które przystępują w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci w tym dniu otrzymają medaliki. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W dniu 2 grudnia 2023 podczas Mszy Świętej w Skawinie odbyło się błogosławieństwo nowych Ministrantów Słowa Bożego. Z naszej Parafii są to: Maciej Bębenek, Patryk Kania, Franciszek Klimczyk i Bartosz Lorek. Gratulujemy wszystkim nowo pobłogosławionym lektorom i życzymy, aby przede wszystkim chętnie uczestniczyli w czytaniu Pisma Świętego podczas Mszy Świętej.